Lody do gastronomii
Sezon na lody dla niektórych trwa cały rok. Są i tacy, którzy zalecają, by szczególnie zimą po nie sięgać, bo zawierają witaminy z grupy B, które poprawiają samopoczucie, a ono podczas krótszych i pochmurnych dni zwykle bywa u nas niższe niż w słoneczniejsze dni. Niemniej to przede wszystkim lato i wakacje kojarzą nam się z tym mrożonym deserem. Wiedzą o tym właściciele rozmaitych lokali gastronomicznych, dlatego stałym punktem ich menu (nie tylko w cieplejszym okresie) są lody.
Przedstawiciele branży gastronomicznej dążą do tego, by serwowane przez nich produkty były możliwie najzdrowsze, oczywiście przy zachowaniu walorów smakowych dań i deserów. Również lodowe przysmaki nie muszą być nafaszerowane niezdrowymi substancjami. Zresztą w ostatnich latach obserwujemy pożądany trend odchodzenia od lodów przemysłowych na rzecz tych wytwarzanych rzemieślniczo. Takie produkty są naturalne i powstają na podstawie tradycyjnych receptur. Oczywiście przedsiębiorstwa wykorzystują też zdobycze technologii z ostatnich lat, dysponują więc środkami umożliwiającymi wyrabianie lodów na większą skalę – tak, aby móc dostarczyć licznym punktom gastronomicznym wystarczającą ilość lodów. I najlepiej, jeśli nie są to produkty przemysłowe, jakie spotyka się na przykład w sklepach spożywczych. Zawierają one wiele sztucznych substancji, przez co są tańsze w produkcji i można je dłużej przechowywać, lecz nie zasługują na nazwę prawdziwych lodów. Z kolei te naturalniejsze wyroby, wytwarzane tradycyjnymi metodami, odznaczają się niskim stopniem napowietrzenia, w związku z czym zachowują odpowiednią konsystencję (są miękkie i kremowe), a zarazem mają odpowiedni ciężar. Przykładowo, pięć litrów lodów rzemieślniczych to 4 kilogramów wyrobu. Taka sama pojemność przemysłowego produktu to już średnio tylko dwa i pół kilograma deseru.
Poza tym w składzie tradycyjnych lodów dla gastronomii nie ma zbędnych dodatków w postaci niezbyt zdrowych sztucznych barwników, aromatów czy konserwantów. Okazuje się, że i bez nich w dzisiejszych czasach powstają pożądane desery. Natomiast swój atrakcyjny smak uzyskują nie poprzez syntetyczne składniki, ale zawdzięczają go Matce Naturze. I tak na lody rzemieślnicze składają się: świeże mleko, świeża śmietana, pełnowartościowe pulpy i soki owocowe, ingrediencje w postaci czekolady czy bakalii oraz cukry, jak sacharoza, dekstroza lub ksylitol (na pewno nie syrop glukozowo-fruktozowy!)
Dbamy o wysoką jakość produkcji lodów, ale także o jakość obsługi klientów i wysoki standard procesu logistycznego. Zamówienia na lody przyjmujemy codziennie w godzinach 6.00-22.00, dzięki czemu szybko odpowiadamy na potrzeby klientów oraz zapewniamy ciągłość dostaw. Lody oferujemy w bezpłatnych kuwetach zwrotnych lub opakowaniach jednorazowych. Własny transport pojazdami mroźniami ze stałym monitoringiem temperatury i lokalizacji pozwala na terminowość dostaw oraz zachowanie jakości i bezpieczeństwa produktów. Gwarantujemy szybką i pewną dostawę do punktów gastronomicznych oraz segmentu HoReCa na terenie całej Polski.
Mrożone desery dowozimy na czas do punktów gastronomicznych. Podczas podróży lody znajdują się w samochodach, które zarazem są przenośnymi chłodniami. Docierając na miejsce, oferujemy klientom produkty w kuwetach zwrotnych lub jednorazowych. Zapraszam do współpracy!