Poznaj nas

Jesteśmy rodzinną firmą i sprawdzonym producentem lodów rzemieślniczych z ponad 30 letnim doświadczeniem.

expo

Expo Sweet 2020

Prawdziwa historia

W 1988 roku w Opolu, w czasach zupełnego niedoboru, Dariusz i Elżbieta Karpińscy założyli pierwszą w mieście budkę z lodami włoskimi, pod szyldem Sopelek. To był strzał w dziesiątkę!

W celu rozładowania niekończących się kolejek Państwo Karpińscy powoływali do życia kolejne sopelkowe punkty, by w efekcie rozpocząć produkcję lodów rzemieślniczych. Technologię przywieźli z Włoch, od prawdziwych mistrzów cukiernictwa. Stąd Prawdziwe Lody! Początkowo tworzone w mikroskali na zapleczu jednej z lodziarni. Popyt szybko jednak przerósł oczekiwania. Zamówienia zaczęły spływać z całej Polski, a nawet zza granicy. Koniecznością stała się budowa nowoczesnej hali produkcyjnej. Dziś to właśnie tam, w Opolu, powstają Prawdziwe Lody i pomimo ogólnopolskiego zasięgu nadal są wytworem ludzkich rąk, rzemieślniczym rarytasem.

lata90

Lata 90'

Rzemieślnicza produkcja

Wieloletnie doświadczenie pozwoliło opracować nam sprawdzone receptury oparte o najwyższą jakość produktu.

Posiadamy własne laboratorium do produkcji lodów metodą rzemieślniczą o pow. 1500 m², będące prawdopodobnie największym zakładem w Polsce zajmującym się produkcją lodów w oparciu o pracę ludzkich rąk.

produkcja

Produkcja 2020 r.

Nowoczesna marka

Dbamy, o wizerunek, który odzwierciedla naszą misję bezkonkurencyjnej jakości pochodzącej prosto z natury.

Stawiamy na jakość lodów, ale także design. Chcemy, by otoczenie naszych lodów było równie naturalne. Klasyczna czerń i biel brandingu podkreśla nasz profesjonalizm, a towarzystwo drewnianych gażetów i roślinnych akcentów stanowi nowoczesną oprawę naszych lodów, wyłaniającą ich naturalne kolory.

marka

Prawdziwe lody