Lody naturalne

Prawdziwe Lody to produkt najwyższej jakości. Sekretem niepowtarzalnego smaku jest rzemieślnicza metoda produkcji oraz naturalne składniki.

Tworzymy ponad 150 smaków lodów naturalnych w oparciu o sprawdzone wieloletnim doświadczeniem receptury oraz pieczołowitą dbałość o jakość produktów, sprowadzanych z zaufanych źródeł.

Oferujemy lody w kuwetach i baniakach dla całego segmentu branży HoReCa. Zamów lody do Twojego lokalu gastronomicznego i dołącz do ponad 500 partnerów biznesowych Prawdziwych Lodów w całej Polsce.

Dlaczego Prawdziwe Lody?

Bazą naszych lodów mlecznych są świeże mleko i świeża śmietana od lokalnych producentów. Łączymy je z wysokiej jakości surowcami dostarczanymi prosto z ich kraju pochodzenia, jak: wanilia Bourbon z Madagaskaru, kakao z Ghany, orzech laskowy z Małopolski czy pistacja z Kaliforni.

Lody owocowe również tworzymy na bazie wyselekcjonowanych owoców z miejsc ich naturalnego występowania: np. polskie maliny i truskawki, mango z Indii, marakuja z Brazylii, ananas i inne tropikalne owoce z Amazonii w postaci 100% pulp mrożonych zaraz po zerwaniu dojrzałych owoców.

Do produkcji sorbetów takich jak, cytryna, pomarańcza, grejpfrut, marchew, rabarbar, czy jabłko z burakiem używamy soków NFC - tłoczonych, nieskoncentrowanych, które sami codziennie wyciskamy. Zawartość owoców w naszych sorbetach sięga nawet 60%, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Właśnie dlatego Prawdziwe Lody są prawdziwe!

świeże mleko, świeża śmietana

certyfikowane składniki wysokiej jakości

najlepsze wyselekcjonowane owoce

soki tłoczone, nieskoncentrowane


produkcja bez użycia gotowych komponentów

brak sztucznych aromatów
i barwników

Świeże mleko i świeża śmietana

Podstawą prawdziwych lodów są świeże (nie UHT!) mleko 4% i śmietana kremówka 30% z lokalnego źródła. Wysoka zawartość tłuszczu gwarantuje pełnię smaku, a codzienne dostawy z mleczarni najwyższą jakość surowca.

owoce

Nie zastępujemy owoców sztucznymi komponentami. Nasze lody zawierają zblendowane owoce lub świeżo wyciskane przez nas soki. Truskawki i maliny skupujemy od lokalnych gospodarstw. Zaś owoce egzotyczne sprowadzamy z kraju ich pochodzenia ze sprawdzonych źródeł. Dojrzałe owoce natychmiast po zerwaniu są mrożone i dostarczane jako pełnowartościowe pulpy.

orzechy i bakalie

Posiadamy 3 nowoczesne urządzenia do ich produkcji, składające się z pieca do prażenia orzechów, młyna i młyna kulowego. Dzięki temu możemy uzyskać najlepszej jakości produkt. Lody z orzecha laskowego z Małopolski i pistacji kalifornijskiej zawierają aż 10% surowca na 1 kg lodów.

kakao

Ciekawostka! Zimne lody czekoladowe pochodzą z pasteryzowanego w temperaturze 85 °C kakao. Proces ten pomaga nam wydobyć pełnię smaku kakao, które importujemy aż z Ghany.

zioła i przyprawy

Nie uznajemy pojęcia „aromat identyczny z naturalnym”. Nasze smaki są po prostu naturalne. W tym celu uprawiamy nawet własną miętę i bazylię, które świetnie komponują się z lodami ananasowymi, czy limonkowymi.

wanilia bourbon madagaskar

Bourbon Madagaskar to rejon skąd pochodzi najwspanialsza na świecie wanilia. Importujemy sproszkowany,
liofilizowany produkt z prawdziwych lasek wanilii.

cukry

W naszych produktach znajdziecie sacharozę, czyli popularny biały cukier, a także np. dekstrozę – inny rodzaj cukru prostego. Produkujemy również lody słodzone cukrem brzozowym (ksylitolem) – idealne dla diabetyków i osób preferujących zdrowy styl życia.

nie stosujemy

1. emulgatorów, np. mono– i diglicerydów kwasów tłuszczowych
2. karagenu
3. syropu glukozowo-fruktozowego
4. produktów UHT
5. past i gotowych komponentów
6. koncentratów
7. sztucznych aromatów i barwników

150 prawdziwych smaków

zobacz cennik
Bestsellery
  1. Śmietanka
  2. Wanilia
  3. Czekolada
  4. Sorbet truskawkowy
  5. Karmel z solą i orzechami
śmietankowe

To nasz bestseller i to nie bez przyczyny. Zawartość świeżego mleka (tł. 4%) oraz śmietany kremówki (tł. 30%) w lodach sięga 76%. Mleko i śmietana nie są poddane procesowi UHT i co ważne lody śmietankowe nie zawierają dodatku wody! To prawdziwie naturalny rarytas.

sorbet truskawkowy

Czy wiecie, że w ciągu tygodnia zużywamy około tony truskawek? Sukces sorbetu truskawkowego tkwi w tym, że do jego produkcji używamy całych owoców. Skupujemy je z podopolskich gospodarstw. Ten smak dostępny jest także w wersji bez białego cukru – słodzony ksylitolem, niegroźnym dla diabetyków.

brownie

Skąd wiemy, że lody o smaku brownie zawierają kawałki najlepszego ciasta? Bo sami je wypiekamy w naszej pracowni cukierniczej! Doskonale smakuje zarówno na ciepło jak i w wersji zmrożonej.

śmietanka ze śliwką starotoruńską

Specjalna receptura lodów o smaku śliwki starotoruńskiej wymaga dużego nakładu pracy. Najpierw gotujemy suszone owoce w winie i przyprawach, by następnie wymieszać je z naszą wyborną śmietanką. Efekt wart jest zachodu!

karmel z solą himalajską

Prawdziwy bestseller! Wciąż lokuje się
w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się prawdziwych smaków. Karmel robimy sami, karmelizując cukier, a następnie łączymy go z najlepszym
gatunkiem soli himalajskiej.

pistacjowe

Lody pistacjowe wiele mówią o jakości lodów, ponieważ często ten kosztowny surowiec zastępowany jest tańszymi zamiennikami. My stosujemy rzemieślniczą produkcję 100% przecieru do lodów z orzechów. Najpierw prażymy je w specjalnym piecu, a następnie mielimy i przecieramy na małe cząsteczki, aż do 12 mikronów! Dzięki temu nasze lody pistacjowe są w pełni naturalne 🙂

czarny kokos

Węgiel aktywny z łupin kokosa to
niedawny hit z gatunku superfoods
– wpływa na detoksykację organizmu, poprawia wygląd cery, niweluje skutki zatruć. U nas znalazł zastosowanie jako naturalny barwnik lodów kokosowych, które tworzymy z przecieru z wiórków
kokosowych własnej produkcji.

Zamów lody

Zapewniamy terminowe i elastyczne dostawy na terenie całego kraju 365 dni w roku. Oferujemy własny bezpłatny transport z monitoringiem temperatury i lokalizacji. Zamówienia przyjmujemy codziennie w godz. 6.00-22.00.


Zamówienia: